Urządzamy przyjęcie – co należy mieć na względzie?

Przygotowywanie przyjęcia – jest to coś, co robi od czasu do czasu każdy z nas. Chrzciny, wesele, rocznica ślubu albo okrągłe urodziny – taki moment w życiu jak najbardziej warto uczcić. Jak? Najlepiej właśnie przygotowując spotkanie, na jakie zaprosimy różne bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest najczęściej długa. Jeśli często urządzasz takie spotkania, masz już w nich doświadczenie. Wiesz, kiedy trzeba zacząć, o czym pomyśleć, o czym pamiętać, czego nie bagatelizować. Jednak jeśli jest to pierwszy raz, gdy przygotowujesz przyjęcie dla wielu osób, z pewnością się stresujesz. Masz przecież bardzo niemało na głowie i stale się myślisz czy o czymś nie zapomniałeś, że coś istotnego wyskoczy w ostatnim momencie. Co więc powinieneś brać pod uwagę?

W pierwszej kolejności zastanów się, gdzie urządzisz to przyjęcie. Jeśli nie będzie ono zbytnio duże, pewnie wystarczy twoje mieszkanie. Jeżeli jednak masz zamiar zaprosić dużą liczbę gości, pomyśl raczej o wynajęciu sali. Następna sprawa to oczywiście lista gości – od tego właściwie warto zacząć, bo będzie to wpływało na wszystkie następne decyzje. Przeanalizuj, na zaproszenie ilu osób możesz sobie pozwolić, a potem zadecyduj, kto powinien przyjść, a z czyjej obecności raczej zrezygnujesz. Następnie zastanów się nad wyposażeniem, które ci będzie potrzebne – więcej porad tutaj.

ciasto

Autor: Quality PR
Źródło: Quality PR

Czy masz odpowiednią ilość stołów? Krzeseł? A patery na ciasto? Jeśli nie, jest jeszcze czas, aby to wszystko załatwić. Możesz porozmawiać z rodziną i znajomymi, ale jeżeli to nie przyniesie rezultatów, udaj się do firmy, która oferuje tego typu usługi. Wcześniej jednakże pomyśl dokładnie, co będzie Ci potrzebne – ile talerzy, sztućców – patera z przykryciem. Czy z czegoś możesz ostatecznie zrezygnować? Być może patery na ciasto (zobacz sweet home światowida) z kloszem wcale nie okażą się niezbędne. W każdym tym przypadku możesz więc znaleźć oszczędności.

Teraz, gdy już to wszystko przeanalizujesz, możesz wziąć się za planowanie menu. Dań nie może być ani za dużo, ani za mało. Oczywiście jeśli będzie ich zbyt wiele, pewnie sporo zostanie i się zmarnuje (pomocne źródła). Zastanów się też, czy na twoim przyjęciu będą jacyś wegetarianie i ich również weź pod uwagę. Postaraj się, aby wszyscy wyszli od ciebie jak najbardziej zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*