Herbata Earl Grey – poznaj sekrety zaparzania i nadzwyczajne właściwości

Na całym świecie popularna i ceniona – herbata Earl Grey jest respektowana w wielu punktach na Ziemi. Z jakiej przyczyny? Prezentujemy Wam przyczyny, dla których prawie że wszyscy ludzie zwariowali na jej punkcie.

Mrożona herbata

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
O herbacie, którą jest Earl Grey krążą sagi. Człowiek, który nijako przyczynił się do jej odnalezienia nie pozostał zapamiętany jako zasłużony w przeszłości hrabia, lecz właśnie jako wynalazca tego napitku. Oznacza to nic innego jak to, iż zrobił tym wydarzeniem czegoś ogromnego. Omawiana herbata to odmiana czarnej, z łagodnie gorzkawym aromatem. Wszystko za sprawą skórki pomarańczy. Kapitalnie smakuje, nieraz spożywana jest z mlekiem. Wspiera pracę mózgu, poprawia codzienne samopoczucie. Zawarte w niej mikroelementy i witaminy zwiększają odporność organizmu człowieka oraz zagwarantowania witalności.

Podobnie jak herbata czerwona, Earl Grey wspomaga walkę z próchnicą a flawonoidy występujące w niej zmniejszają ciśnienie krwi. Może być spożywana tak samo przez osoby starsze jak i młodsze, nie ma to znaczenia. Brytyjczycy uważają, że leczy depresję, a czaj o siedemnastej po południu to dla nich szczególne wydarzenie, praktykują je zwłaszcza osoby przywiązane do tradycji. Spożywają ją oni połączoną z mlekiem, tworząc tak zwaną „bawarkę”. Co zrobić, aby nauczyć się sporządzać ją w należyty sposób? Otóż technika przyrządzania nie jest nigdy ciężka. W zależności od upodobań, jedną lub dwie łyżki herbaty

Earl Grey zalewamy wrzącą wodą, czekamy plus minus 3 do 5 minut. Po tym okresie doprawiamy ją talarkiem cytryny lub dopełniamyniewielką ilością mleka. Wszystko uzależnione jest od smaków konsumującego. Aby zadowolić nawet Brytyjczyka, rekomenduje się osłodzić napój cukrem waniliowym. Dopełnia to wspaniale wszystkie jego aromaty (zobacz filiżanki i akcesoria).

Widzisz tu bardzo zajmujące informacje, jednak kliknij bez obaw tutaj, ponieważ to bez dwóch zdań treść (https://www.adzikowydworek.pl/wesela/) – ona też Cię zaciekawi!

Serwując tak przygotowaną herbatę znajomym czy rodzinie, niewątpliwie ich zachwycimy a nawet możemy być proszeni o naukę szykowania tegoż napoju. Nie zostaje nam nic innego jak tylko wybrać się do sklepu i zakupić artykuł, cena nie jest wygórowana, gdyż za 100 gram zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Parząc herbatę Earl Grey będziemy mogli przez chwilę poczuć się, jak byśmy przebywali w Anglii. Niesłychany aromat oraz tak dużo dobroczynnych własności, które funduje ona naszemu organizmowi. Znaczące jest również to, iż nie jest droga, więc może sobie na nią pozwolić każdy typowy człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*