Przekąski na imprezę – jak je zaplanować, by znajomi byli oczarowani zaoferowanymi potrawami?

W polskiej kulturze spotkanie towarzyskie nie odbędzie się bez stołów z jedzeniem. Nie można się z tego względu dziwić, że współcześnie w zasadzie każda osoba, która planuje imprezę – domówkę, stara się zaserwować zaproszonym gościom możliwie jak największą liczbę potraw do wyboru. O imprezowym menu warto jest pomyśleć już na parę tygodni przed wydarzeniem, żeby wybrać przydatne przepisy kulinarne.

Oczywiście, nie trzeba natychmiast serwować kolacji składającej się z 5 dań, jednak smaczne przystawki zawsze są mile widziane. Jakie przepisy na przystawki należy wykorzystać? Przede wszystkim, rozsądnie jest ustalić budżet, który można spożytkować na ten cel.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu do źródła (https://yolco.pl/), która ma wciągające informacje na omawiany temat – będą one niewątpliwie warte uwagi.

Dzięki temu będzie łatwiej wybrać najlepsze przepisy. Jeżeli nie planuje się podania obiadu lub kolacji, przystawki powinny być nieco bardziej pożywne, żeby goście nie zgłodnieli.

Przekąski

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie sprawdzają się koreczki, które można przyrządzić w zasadzie ze wszystkich składników, takich jak na przykład pokrojony w kostkę ser, papryka, ogórek, kostki kiełbasy albo kabanosów oraz tofu. Na imprezach powodzeniem wyróżniają się w dodatku niewielkie kanapeczki, które można wziąć w dłonie oraz sałatki. Gospodarz musi przygotować dla zaproszonych gości talerze i sztućce. Idealnym rozwiązaniem jest rzecz jasna stół szwedzki, jako że nie każdy dysponuje odpowiednią ilością krzeseł oraz dużym stołem. Stół szwedzki natomiast bez problemu pozwala gościom wybierać ulubione potrawy.

Poza tym, planując menu na imprezę koniecznie należy mieć na względzie liczbę gości, by być w stanie chociaż orientacyjnie przygotować wystarczającą ilość jedzenia. Zawsze warto jest być przygotowanym na to, że gościom będzie dopisywał ogromny apetyt i mieć w zapasie większą ilość przekąsek. Dzięki temu uniknie się problematycznej sytuacji, w której impreza rozkręca się w najlepsze, ale stoły zaczynają świecić pustkami. Podczas spotkań z przyjaciółmi świetnie sprawdzają się także dipy własnej roboty, które można jeść między innymi z krakersami. Reasumując – jak prawidłowo zaplanować menu na imprezę? Co najważniejsze, trzeba obliczyć liczbę gości i swoje fundusze. Na dodatek, zawsze w pogotowiu warto posiadać więcej przekąsek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*