Tort, czyli wypiek, jaki powinien przyozdabiać stół podczas istotnych uroczystości familijnych z udziałem maluchów w roli głównej

Dzieciaki są bardziej bardziej wymagającymi smakoszami niż ich dorośli opiekunowie. Jeśli strawa będzie zbyt kwaśna, a nawet zbyt słodka, to napoczęta porcja niewątpliwie wyląduje w koszu na odpadki. Oprócz walorów smakowych i wizualnych, liczą się także walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści od reguł właściwego żywienia biją na alarm, ponieważ pierwszaki jedzą zbyt dużo słodyczy, które jeszcze dodatkowo popijają oranżadami z dodatkiem słodzików i pozostałych polepszaczy, czyli jednym słowem, z całą tablicą Mendelejewa. Z tej przyczyny to niezdrowe jedzenie (zobacz torty na zamówienie) ma zostać wycofane ze szkolnych sklepów.

Trudno imaginować sobie, aby dziecko miało zupełnie zrezygnować z jedzenia słodkości. W końcu świętowanie uroczystości rodzinnych bez tortu byłoby niewypałem. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od poszukania cukierni, która w taki sposób piecze torty dla dzieci, żeby były wyśmienite w smaku i bez dodatku sztucznych składników. Dopiero taki wypiek będzie najwłaściwszy dla maluchów a i z pewnością zadowoli podniebienia samych rodziców.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też inne miasto położone na obszarze Polski, zasada drobiazgowości w doborze składników zawsze i wszędzie działa. Zresztą nie tylko ona. W branży cukierniczej liczy się także zmysł estetyczny. Niegdyś można było spokojnie przygotować całkiem tradycyjny tort w formie koła albo ewentualnie kanciasty. Dzisiaj torty dla dzieci stają się niemal dziełami sztuki. A nim może być forteca groźnego wojownika albo autko z uśmiechniętą buzią. Zresztą w internecie aż roi się od fotografii, jakie publikują tak zakłady cukiernicze, jak i kulinarnie uzdolnione mamy.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Bez przerwy poszerza się także asortyment składników, które można użyć. Prawdziwym przebojem jest możliwość posłużenia się gotową masą z cukru, którą można dowolnie kształtować. W hipermarketach można kupić słodkie dodatki w postaci kokosu czy polew śmietankowych do błyskawicznego przygotowania. Duży asortyment przekonuje niektóre mamy do samodzielnych eksperymentów w pieczeniu tortów, pomimo tego że w takich miastach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brak. A i mieszkanki wiosek nie mają mieć zbyt wielu powodów do marudzenia – nawet w niedużych mieścinach dostęp do słodyczy w żadnym razie ograniczony nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*