Dlaczego warto pić herbaty? Jak wpływają na nasze zdrowie? Jakie mają pozostałe ukryte właściwości?

Niektórzy się zastanawiają czy czerwona herbata to rzeczywiście dobra możliwość dla każdego? z pewnością nie, gdyż nie istnieje jeden zawsze działający sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Nie znaczy to jednak, że modny pu erh czy oolong nie mają żadnego działania.

Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Najbardziej polecana dieta to taka, jaka skierowana jest na właściwe źródło nadwagi. Powodami zbytnio dużej masy ciała są na przykład niekorzystne nawyki żywieniowe, co znaczy jedzenie dobre jedzenie gdańsk posiłków o nieodpowiednich porach, deficyt sportu i dania obfitujące w cukry oraz tłuszcze. Dieta oparta o pu erh lub oolong z pewnością skierowana jest przede wszystkim dla osób, mających problem ze zbyt dużą obfitością tłuszczu względem spożywanego jedzenia, gdyż wzmaga metabolizm tłuszczów.

Czerwona herbata z dodatkami dzięki zwiększonej zawartości garbników, które otrzymuje w czasie długiej fermentacji odpowiednio reguluje pracę żołądka a także dawkowanie żółci przez trzustkę. Powoduje to, iż z pokarmu wchłaniana jest znacznie duża ilość substancji pokarmowych, a pobierane tłuszcze posiadają zdecydowanie mniej skomplikowaną budowę. Tłuszcze tego typu są jakby dogodniej przyswajalne dla naszego ciała, gdyż proces uwalniania z nich energii jest z pewnością krótszy. Zawarte tam enzymy i teina, tzw. herbaciana kofeina, przyśpieszają metabolizm tłuszczów, co powoduje, że świeżo wchłonięte tłuszcze bez chwili zwłoki zostają zamienione na energię.

Długotrwała emisja energii w takim procesie kreuje doskonałą szansę do zużycia jej na ukochane sporty, podróże i prace fizyczne. Takie miłe poczucie przypływu sił wspomaga wytworzyć w sobie nawyk codziennej dawki fizycznego wysiłku. Idealnie współgra to w końcu z samym założeniem diety odchudzającej opierającej się na czerwonej herbacie.

Mrożona herbata

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
Warto tu także dodać, że zarówno pu erh jak i oolung zapewniają organizmowi ogromne dawki soli mineralnych czy mikro i makroelementów. W takiej sytuacji dodawane są ich straty związane z wykonywaniem ćwiczeń. Tego typu herbata ma inne atuty, przykładowo działanie moczopędne oczyszcza ciało z wytwarzanych produktów przemiany materii, a picie większych ilości tego napoju znakomicie zaspokaja pragnienie. Pamiętaj, że generalnie picie herbat jest zawsze zdrowe, spróbuj więc również innych rodzajów, zwłaszcza herbat kwitnących. Więcej informacji znajdziesz tu –

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*