Jakim sposobem wybrać dobrą herbatę?

Na naszym rynku wybór herbatek jest dość wielki i z każdym rokiem się powiększa. Prócz herbatek w torebkach coraz większą popularnością cieszą się herbaty sypane. Możemy je nabyć nie wyłącznie w supermarketach, ale też w hrebaciarniach oraz w specjalistycznych marketach herbacianych (stacjonarnych jak też on-line).
Ażeby z tejże bogatej oferty wybrać, to, co najlepsze należy mieć pojęcie, jak powinny prezentować się liście poszczególnych rodzajów herbat.

Sałatka z szynką dębową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Na co zwracać uwagę? Herbatka zielona – jej liście powinny posiadać kolor od srebrzystego do ciemnozielonego, najodpowiedniej z połyskiem. Im jaśniejszy odcień liści, tym lepsza herbatka. Jeśli idzie o stopień zwinięcia listków, to trudno tutaj sformułować jednoznaczne reguły, dlatego że sposoby zwijania różnią się w zależności od rodzaju herbaty, zazwyczaj jednakże dokładne skręcenie wskazuje na wysoką jakość herbaty. Herbatka czarna – jej listki powinny mieć odcień czarny z lśniącym odcieniem pomarańczowym, granatowym bądź czerwonym. O złej jakości herbatki świadczy matowy szarawy, odcień – takowa herbatka została w procesie produkcyjnym wyjałowiona z soku.
Herbata czerwona – najlepsze herbaty (dowiedz się więcej o herbacie harney and sons) mają charakterystycznie zabarwione brzeżki listków.

Jeżeli demonstrowana w tym materiale kwestia to Twój konik – wyraź opinię (http://www.tmbpolska.pl/podajniki-slimakowe/) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

Biała herbata – jej liście powinny mieć jasną, srebrzystą barwę jak też lekki puszek. Oprócz wyżej przytoczonej charakterystyki wyglądu poszczególnych herbat są też uniwersalne prawidła odnoszące się do każdego typu herbatek. Im lepsza jakość herbaty, tym większa ilość jest w niej tzw. tipsów.

Herbata Harney and Sons (tutaj o herbacie harney and sons) ma ich wiele. Tipsy są to młode pąki liściowe, jakie zawierają wyjątkowo wiele aromatu, zatem ich obecność znacząco podwyższa zalety smakowe naparu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*