Z jakiego powodu wskazane jest gotować na parze?

Gotowanie na parze jest dziś coraz bardziej popularną postacią gotowania. Niesie ono za sobą mnóstwo wartościowych zalet, szczególnie zdrowotnych.Decydującą zaletą gotowania na parze jest to, że dzięki temu sporządzane jedzenie nie traci witamin i wartości odżywczych.

gotowanie szparagów

Autor: Thermomix

Nawet jeżeli przyrządzamy zdrowe jedzenie, na przykład warzywa, to gotując je w zwykły sposób pamiętajmy, iż najcenniejsze witaminy i minerały pozostają w wodzie, którą później wylewamy. Jeżeli chcemy jeść istotnie zdrowo, i przy tym cieszyć się wybornym smakiem i wyrazistym kolorem przyrządzanych potraw, to warto zdecydować się na gotowanie na parze (tym bardziej, że obecnie w sieci można kupić takie cuda jak do szparagów. Na przykład, gotując ziemniaki w wodzie, tracą one aż 70 procent kwasu askorbinowego, w przypadku potasu, ziemniaki duszone tradycyjne mają go mniej aż o 50 procent, natomiast gotowanie na parze sprawia, że jest go mniej zaledwie o 6 procent. Różnica jest więc faktycznie ogromna. Gotowanie na parze powoduje, że potrawy, jakie przyrządzamy są o wiele zdrowsze, gdyż dają organizmowi więcej wartościowych witamin oraz minerałów. Duszenie w wodzie wypłukuje niemało wartościowych witamin, nie tylko potas, lecz także żelazo, wapń bądź magnez.

Obecnie bez problemu odnajdziemy różnorodne typy garnków, jakie są oddane do gotowania na parze, takich jak przykładowo parowar, który jest urządzeniem niezmiernie wielofunkcyjnym.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ów ciekawy temat? Zapraszamy w takim razie na naszą następną witrynę – można zobaczyć tam (https://www.pakujmy.pl/pl/c/Papier-toaletowy/78) link i trzeba w niego wejść.

W parowarze możemy od razu przygotować parę różnych potraw, bo ma on kilka poziomów, na przykład 2 czy 3. To sprawia, iż przygotowywanie posiłków jest znacznie szybsze – click. Innym dodatkiem do duszenia na parze jest sitko bambusowe, które nakłada się na zwykły garnek. Jest ono odporne na bardzo wysokie temperatury i na pewno okaże się praktyczne w naszej kuchni.

Gotowanie na parze nie jest wcale trudne i czasochłonne, czasem zdoła zająć nawet mniej czasu aniżeli gotowanie w wodzie. Jeżeli nie wiemy ile czasu gotować poszczególne warzywa, ryż bądź kaszę, to wiadomości na ten temat bezspornie znajdziemy w Sieci. W sieci znajdziemy również ciekawe przepisy na potrawy gotowane na parze, choć nie tylko. Jeśli ciekawią nas nietypowe potrawy to polecamy fondue, to znaczy potrawę, jaka tworzona jest z roztopionego sera oraz białego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*