Kieliszki

Gdy zapraszamy do nas znajomych i przygotowujemy mniejsze albo większe przyjęcia, staramy się zadbać o każdy element. Dokładnie planujemy menu, a także zastanawiamy się nad tym, jakiego typu alkohole zaserwować.

Staramy się dopasować je odpowiednio do serwowanych potraw, a także wedle indywidualnych preferencji. Jednakowo ważne jak to, co podajemy, jest jednak także to, w jaki sposób serwujemy. Nic nie świadczy lepiej o guście gospodarzy niźli śliczne kieliszki, które odpowiednio dobierzemy do serwowanych na stół alkoholi.

kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl

Jednym z najważniejszych elementów sukcesu realizowanego wieczoru jest dobór wina, które pomoże wyzwolić z przygotowanych dań to, co najlepsze (KLIK). Odpowiednie kieliszki do wina pozwolą z kolei zaprezentować głębię smaku i aromatu alkoholu. Należy pamiętać, że kieliszki do białego wina muszą być dłuższe i smuklejsze, a kieliszki do czerwonego wina – bardziej pękate, skuteczniej koncentrują one bowiem nuty wina.

Dobre wino (zobacz: tannat ) w gustownym kieliszku, popijane do smakowitego posiłku, to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Jeśli jednak pragniemy, ażeby wszystko na naszym stole było perfekcyjne, należy pomyśleć jeszcze o zaopatrzeniu się w kieliszki do wody (szklanki i kieliszki do alkoholu). Rozłożyste i pojemne, wyjątkowo pięknie prezentować się będą z bryłkami lodu i plasterkiem cytryny.

Doskonale przyozdobią nasze nakrycia stołowe. Mówiąc o wytwornych kieliszkach, na polskim gruncie tradycyjnie przychodzą nam na myśl ponadczasowe kieliszki z Krosna, które pamiętamy z pewnością jeszcze z barków i zastaw naszych dziadków. Przyozdobione nóżki i reliefy, które cechują kieliszki KRISTA DECO, zachwycają następne pokolenia. Klasyczne krośnieńskie wzory się nie starzeją, a nowe wpisują się w współczesne trendy wzornicze.

Elementem domowej zastawy, którego zabraknąć nie może przy przeróżnych okolicznościach, są kieliszki do wódki. Wysokie, na nóżce, przypadną bardziej do gustu tradycjonalistom, natomiast banalne kieliszki typu shot powinny się znaleźć u każdego imprezowicza. Sylwester oraz wszystkie ważne dni, które zamierzamy nieprzeciętnie świętować, to czas na otwarcie butelki wybornego szampana.

Nie możemy, toteż zapomnieć także o zaopatrzeniu naszego domu w wykwintne kieliszki do szampana. Wysokie, wąskie kieliszki, wytworzone z cienkiego szkła, to najdoskonalsza gwarancja utrzymania pęcherzyków. Kiedy preferujemy szampany słabiej musujące, możemy wybrać także interesujące, niskie kieliszki o bardziej płaskich i rozłożystych czaszach.

Towarzyskie spotkania to możliwość do próbowania wielu innych trunków i koktajli alkoholowych. Kieliszki koktajlowe są uniwersalną propozycją do podawania wielu z nich. Rewelacyjnie będą wyglądać z drinkowymi palemkami, cukrową warstwą na brzegu czy na przykład z plasterkiem wonnej limonki. W wersji wytrawnej sprawdzą się kieliszki do martini z nieodłącznymi, zielonymi oliwkami, które uwypuklają wyjątkowy smak wermutów.

Pożyteczne w domowym barku okażą się również subtelne, szerokie kieliszki do koniaku czy też kieliszki do sherry, w których gustować można dodatkowo całą gamę słodziutkich likierów i nalewek, również tych osobistej produkcji. Różnorodną propozycję kieliszków o przeznaczeniu do rozmaitych alkoholi znaleźć można w sklepie internetowym garneczki.pl.
Szczęśliwego świętowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*