Który opiekacz do pieczywa wybrać, kiedy rodzina jest liczna?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia. Gdy zjemy zdrowe śniadanie, będziemy mieć siłę na cały dzień. Istotne także, żeby było smaczne oraz aby jego przygotowanie nie zajmowało dużej ilości czasu.
Jeśli mamy opiekacz do pieczywa usprawnimy sobie przygotowanie śniadania.

opiekacz do pieczywa

Autor: Mirko Tobias Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com
Konstrukcja opiekacza nie jest złożona, jednak należy trochę poczytać, żeby wybrać ten właściwy. Do tego opiekacza kromki wkładamy od góry sale szkoleniowe dolnośląskie lub z boku. Jeśli wkładamy kromki od góry, mamy do czynienia z opiekaczem klasycznym, z kolei jeśli kromki wkładamy z boku, mamy na myśli opiekacz poziomy. W obydwu tego typu wypadkach, chleb trafia między rozgrzane grzałki, jakie je podgrzewają oraz opiekają. Grzałki nie dotykają bezpośrednio pieczywa, ponieważ by się spaliło. Tańszym rozwiązaniem są opiekacze klasyczne czyli te, do których pieczywo wkładamy z góry. Są to małe Urządzenia. W ich przypadku jednak, wkładamy jedynie pieczywo, zaś w wypadku opiekaczy poziomych można włożyć kanapkę chleba z położonym tam serem.
kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl
Dobry opiekacz do pieczywa powinien szybko podgrzewać nasze pieczywo. Podczas weekendu posiadamy trochę więcej czasu na to, aby czekać, ale w powszedni dzień, kiedy to czas jest na wagę złota, nasze śniadanie powinno być zrobione prędko. Prawidłowo jest, kiedy nasz opiekacz ma ustawiany stopień opieczenia. Przecież nie każdy uwielbia tak samo przypieczone kanapki. Opiekacz musi być łatwy w czyszczeniu, a to może ułatwić nam wyjmowana taca na okruszki. Zazwyczaj można napotkać opiekacze, do których możemy włożyć dwie kromki jednocześnie. Jeśli jednak Twoja rodzina jest liczna, każdy z niecierpliwością czeka na poranny posiłek.

Wówczas należałoby zainwestować w opiekacz z trochę większą ilością szczelin przykładowo z czterema otworami. Do zwykłego opiekacza zmieści się najczęściej kromka chleba, natomiast kłopot jest już z bagietką. Warto zatem wybrać opiekacz z szerszymi otworami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*