Kupno właściwej patelni to wcale nie taka prosta sprawa. Istotne są czynniki, o jakich się nie mówi, jak najwyższej jakości powłoka

Smażenie to jedna z najbardziej istotnych kuchennych czynności. Żeby jej wykonywanie było wygodne, a otrzymane jedzenie smaczne i odżywcze, niezbędna Ci najlepsza patelnia. Jak kupić patelnie, która będzie spełniała najbardziej istotne wytyczne. Jak kupić, by później nie żałować?

przeczytaj więcej na stronie www

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że jeśli mówimy o patelni, to faktycznie powinniśmy skupić się na wybraniu właściwej powłoki. Powłoka teflonowa jest bardzo praktyczna i powoduje, że na patelni można smażyć bez korzystania z tłuszczu, a składniki nie przywierają do jej powierzchni. Jedną sprawą, o której należy pamiętać jest to, żeby podczas smażenia nie mieszać potraw metalowymi sztućcami – większość powierzchni teflonowych łatwo zarysować.

Powłoka tytanowa – tytan jest przede wszystkim niezwykle wytrzymały oraz bardzo odporny na zarysowania (potrawy można mieszać także metalowymi sztućcami). Powłoka tytanowa sprawia, że jedzenie – restauracja tarnowo podgórne nie przykleja się do powierzchni w czasie smażenia. Tak samo jak w sytuacji teflonu – im grubsza powłoka, tym większa jej odporność mechaniczna. Do powłok tytanowych bardzo często dodaje się coś ceramicznego (np. porcelanę), co sprawia, że powierzchnia patelni jest zdecydowanie bardziej śliska i nieprzywierająca.

Komplet naczyń kuchennych

Autor: Riess
Źródło: Riess

Powłoka marmurowa – uchodzi za najtrwalszą, bo marmur jest bardzo odporny na zarysowania, przywieranie oraz odkształcenia. Ten typ powłok wykorzystuje niewielu producentów patelni. Patelnia ceramiczna – jest ostatnio coraz bardziej znana. Patelnie z tego typu powłoką rzeczywiście równomiernie się nagrzewają, dzięki czemu na powierzchni nie wytwarzają się ciepłe i zimne punkty. Śliska powłoka powoduje, że smażone składniki nie będą przywierać do powierzchni. Ceramika jest odporna na zarysowania. O odpowiedniej powłoce oraz wytrzymałości danego naczynia powinniśmy pamiętać także w pozostałych sytuacjach, jak np. kupujemy gęsiarke – polecana gęsiarka. To niezwykle ważne naczynie kuchenne, najlepiej jak jest żeliwne, ponieważ dzięki temu jest w stanie wytrzymać dość znaczne temperatury i to przez długi czas. Miejmy na uwadze więc, iż jak planujemy kupno nowych naczyń i urządzeń do kuchni, to zawsze wybierajmy jak najbardziej jakościowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*