Tag «alkohol»

alkohol

Myślisz, jak przetrwać zimne miesiące? Może coś wzmacniającego, coś jak smakowita domowa nalewka?

Okres zimowy to czas na coś przyjemnego, co rozgrzewa, coś jak smakowita nalewka. Nalewka, jaką aktualnie znamy została wymyślona przez Włochów, choć to nasza tradycyjna narodowa specjalność. Do wyboru jest wiele różnych nalewek, od słodkich i delikatnych, po mocne i wytrawne. Każdy odnajdzie smak, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

A może otworzyć swoją kawiarnię?

Kawiarnia – fantastyczne miejsce, gdzie ludzie mają okazję wypić pyszną kawkę, zjeść coś równie dobrego, a do tego w przyjemnej atmosferze pogadać ze swoim znajomym, miłością swojego życia, etc. Zresztą w dzisiejszych czasach kawiarnia to również świetne miejsce dla biznesmenów, którzy chcą zobaczyć się ze swoim kontrahentem, itp. No i całkiem często pożywienie w kawiarni jest coraz wymyślniejsze. Warto także mieć na uwadze, że często kawiarnie wprowadzają napoje wyskokowe. To doskonale pokazuje, iż kawiarnia niejako ewoluuje.

Czemu warto pić wino? Jakie są najważniejsze powody?

Mawia się, że wino jest najzdrowszym z alkoholi. Nie jest to żaden wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, na co wskazują liczne badania i obserwacje. Picie tego trunku wpływa pozytywnie na sporo dziedzin naszego życia. Sprawdźmy jak wiele posiada plusów. Przede wszystkim daje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, to znaczy bardzo silnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności – SIR2.