Coś dla osób lubiących czasem wypić alkohol, czyli w jakich naczyniach serwować różne rodzaje drinków

Nawet najładniej nakryty stół wiele straci ze swojego świetnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt wyraźny kontrast dla klasycznej zastawy. Dobrze jest więc zastanowić się, czy nie lepiej przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest zaskakująco duży. Znajdziemy wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki przeznaczone do serwowania domowych nalewek, wódek, brandy czy whisky. Mają one różne kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Są wśród nich zarówno banalnie proste karafki zrobione ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do serwowania wina czerwonego. Podejmując decyzję o ich kupnie, nie zapominajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na kształt ich dna – karafki do wina.

Jeśli masz chęć jeszcze bardziej przestudiować opublikowany tu temat, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link (http://www.sentiell.pl/dropshipping-ccms-pol-184.html) – są tam ciekawe publikacje.

Do wina polecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna zapewnia lepsze dotlenienie wina i pozwala lepiej uwolnić jego zapach. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina na sklepowych półkach jest zaskakująco szeroki wybór karafek do wody oraz likierów. W karafkach do wody bez oporów możemy zaserwować także wina białe. Bardzo dużo alkoholi wytrąca na dnie butelki osad. Jeżeli więc serwujemy go w karafce, to musimy przelewać go wyjątkowo ostrożnie, tak, aby osad został na dnie. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, podając markowy alkohol, oryginalną butelkę ustawiamy na osobnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy chcą uchodzić za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć kwadratową podstawę. Można w nich serwować tylko i wyłącznie whisky. Wyjątkowo często sprzedaje się je razem ze szklankami do serwowania tego jakże popularnego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą wyróżniającą je jest grube dno. Sprawdź ofertę: zobacz więcej

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do serwowania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że serwuje się go z kostkami lodu. Zgodne z tradycją szklanki, w których serwuje się whisky mają nawet swoją nazwę. Nazywa się je mianem Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest zróżnicowana, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy także szklanki o trochę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do podawania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one bardzo dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*