Dania prosto z Włoch

Kuchnia włoska należy do niezwykle popularnych kuchni świata. Jej wyjątkowy styl to zasługa terenowych procedur tworzenia, rewelacyjnych surowców, oraz wyszukanych i niepowtarzalnych rytuałów przygotowywania i serwowania potraw.

Włoska kuchnia wiązana jest w Polsce z makaronem i pizzą, ale, jak się okazuje, nawet przy przygotowaniu owych kluczowych dań popełniamy sporo pomyłek, przede wszystkim jeśli chodzi o rozgotowywanie makaronów.
Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Lecz we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy napływają do restauracji włoskiej w Szczecinie i często najadają się makaronem, traktują go jak danie główne. W Polsce nieprzerwanie najpopularniejsze jest przychodzenie na makaron, lub pizzę, uważając je jak prędki obiad.
Włosi sądzą, że makaron powinien być nieco otulony sosem, który nie może spływać na dno naczynia, powinien też być przygotowany z najlepszych komponentów.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie prócz makaronów podaje także pizzę – zajrzyj. Gusty klientów zmieniły się w toku ostatnich paru lat. Oczywiście, najlepszą pizzę piecze się w specjalnym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza winna być pieczona w piecu nagrzewanym drzewem, jej smak jest wtedy unikalny (tego typu pizza w il Vicolo).
Pożywienie włoskie, to nie jedynie makarony i pizza. Coraz więcej osób zaczyna wiązać włoską kuchnię z produktami morza i mięsem. Każdy winien spróbować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być maksymalnie umiarkowany poziom wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku oferuje świetne włoskie desery, do jakich serwuje się espresso. Nader chętnie jest zamawiana też kawa hurtownia herbaty świata latte. Świetna kawa jest zwieńczeniem posiłku.
Podstawą włoskiej kuchni są zawsze świeże składniki, nie da się ich podrobić przeciętnymi zamiennikami – wejdź na stronę. Używanie tańszych wymienników gorszej jakości sprawia, że kuchnia traci włoskiego ducha. We włoskiej restauracji w Szczecinie dostaniemy pełne menu i dania wykonane przez kompetentnych kucharzy, w sympatycznej aurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*