W jaki sposób najlepiej serwować desery? Jakiego rodzaju naczynia są do tego odpowiednie? Na jakie rzeczy się zdecydować?

Wszyscy kochamy ciasta, bo polepszają nam humor jak i osładzają życie. Są najbardziej przyjemną częścią wszystkich przyjęć, aby jednak ładnie się prezentowały, powinny zostać podane w najlepszy możliwy sposób. Sposobów na podanie ciast jest faktycznie dużo. Mamy mnogość naczyń, które temu służą, w ten sposób zaś możemy w elegancki sposób podać gościom każdego rodzaju deser. Taki deser powinien być nie jedynie ucztą dla podniebienia, ale również dla oczu.

kawałki ciasta

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc w związku z tym paterę, przykładowo patery na owoce, lecz również talerz lub półmisek warto się postarać, by ułożone na nich ciasto prezentowało się pięknie oraz zachęcało do spróbowania – serdecznie zapraszam. Żeby jak najlepiej serwować deser, trzeba głównie dobrać naczynie do swoich potrzeb. Pomyślmy, jak wiele ludzi mamy zamiar gościć i jak dużo ciasta planujemy zaserwować. Regułą jest, że taki deser (zobacz również chałwa z libanu) powinno się podawać na szklanych paterach, ale oczywiście to nie jest reguła.

Najważniejsze, żeby naczynie pasowało do talerzyków deserowych, lecz także charakteru pomieszczenia oraz rodzaju przyjęcia. Oprócz szkła do wyboru są również patery z metalu, porcelanowe, a także drewniane. Tak naprawdę propozycji jest całkiem sporo, każda patera posiada innego rodzaju zastosowanie w związku z tym można ich używać do różnych deserów, jak patery do ciast. Patery ze szkła są najpopularniejsze oraz najczęściej kupowane. Podstawowa wersja to jednopoziomowa patera, jaka jest podparta nóżką – patery na ciasta. Można właściwie wybierać w różnych typach i wzorach. Szklane patery mogą być duże, lecz również delikatne.

Tego typu patera jest dobra, kiedy gości nie przyjdzie aż tak dużo, zaś dla większej ilości gości dobrze będzie przygotować naczynie z dwoma poziomami albo z trzema piętrami ( tutaj). Jak mamy jeden lub więcej rodzajów ciasta, to taka patera pozwoli na rozmieszczenia go w ten sposób, żeby nie mieszać smaków. Można jednocześnie na samym dole umieścić owoce. Żeby dać naszym gościom duży komfort oraz wygodę, dobrze będzie wybrać paterę obracaną. To bardzo ułatwi każdemu dostęp do deseru, nie będziemy się przy tym musieli martwić o jego równomierne ułożenie. Czasami nawet tego typu naczynie jest wyposażone w klosz, a to pozwala na utrzymanie świeżości deseru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*