Patyczki do szaszłyków i patyczki do lodów są niezbędne w każdym domostwie.

Lody kocha prawie każdy. Wcale nie trzeba mieć wyjątkowej maszynki, ażeby sporządzić w domu dobre lody w wielu smakach ze świeżych owoców.

świeżo przyżądzone szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj, z braku czasu, bądź po prostu z lenistwa lody nabywamy w spożywczym sklepie, lub lodziarni. Domowe lody są jednakże o wiele zdrowsze i smaczniejsze. Fabrykę lodów w prywatnym mieszkaniu może mieć każdy. Przepis na lody jest łatwy. Wystarczy posiadać rozdrabniacz, lub blender, mleko, albo ubitą śmietanę, wodę, opcjonalnie cukier i dodatki w formie orzeźwiających owoców, laskę wanilii, dwie łyżeczki kakao, kilka kostek czekolady, lub garść orzechów. Dodatki zależą od upodobań współlokatorów.

Wyrabiając je osobiście mamy pełne przekonanie, że wszelkie składniki są świeże. Nie dorzucamy do lodów własnej roboty żadnych polepszaczy w postaci syntetycznych barwników i konserwantów, jakie są wszechobecne w lodach masowej produkcji. Osoby dbające o linię mogą sporządzić sorbet, to znaczy po prostu zespolić wodę ze świeżymi owocami i ją zmiksować. Sorbet wytwarzamy podobnie jak normalne lody, opuszczamy jednakże mleko, śmietanę, albo jogurt i zmniejszamy wielkość wody, ażeby masa nie była zbyt rzadka. Do wyrobu lodów prywatnej produkcji przydadzą nam się patyczki do lodów. Dzieci najchętniej jedzą lody na patyku.

Jednakowo proste do przygotowania jak lody, są szaszłyki.

Smakują świetnie nie tylko z grilla. Jeżeli szykujemy przyjęcie (zobacz Ciasta świąteczne z dostawą) z grillem jesteśmy zmuszeni zadbać nie tylko o jedzenie, ale także o dobry design stołu. Najlepszym rozwiązaniem okaże się podanie gościom szaszłyków. Zadbajmy o to, żeby były one wyśmienite i kolorowe. Dla mięsożerców kombinacja drobiu i barwnych warzyw okaże się olśniewającym pożywieniem. W takim wypadku nie jest konieczna surówka, albowiem całkowity, zdrowy komplet jest narzucony na patyczki do szaszłyków. Możesz je znaleźć tutaj oferta patyczków do szaszłyków na patyczki-ns.pl.
Osobliwe szaszłyki powinniśmy sporządzić dla gości, którzy nie jadają mięsa. Powinniśmy brać pod uwagę także gusta latorośli przebywających na przyjęciu. Dania z samych warzyw i owoców również będą smakowite. W takim przyjęciu ogrodowym nie chodzi jedynie o pożywienie, ważne jest, bycie razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*