Tag «dom»

dom

Chwila prawdziwego relaksu – z filiżanką dobrej herbaty

Nie ma to jak siąść sobie po trudnym dniu z filiżanką przepysznej herbaty w dłoni. Taki napój nie jedynie poprawi nam nastrój, lecz także wybornie smakuje. Pod warunkiem jednak, iż stosujemy mieszanki herbat najwyższej jakości.
Współcześnie herbata to zwykły produkt – jeśli mamy na nią ochotę, starczy udać się do najbliższego sklepu, aby ją kupić.

Patyczki do szaszłyków i patyczki do lodów są niezbędne w każdym domostwie.

Lody uwielbia prawie każdy. Zupełnie nie trzeba mieć szczególnej maszynki, żeby przygotować w domu wyśmienite lody w wielu smakach ze świeżych owoców.

świeżo przyżądzone szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej, z braku czasu, lub po prostu z lenistwa lody kupujemy w spożywczym sklepie, albo lodziarni. Domowe lody są natomiast o wiele lepsze i smaczniejsze. Wytwórnię lodów we własnym domu może mieć każdy. Przepis na lody jest prosty. Wystarczy posiadać mikser, bądź blender, mleko, bądź ubitą śmietanę, wodę, ewentualnie cukier i dodatki w formie orzeźwiających owoców, laskę wanilii, dwie łyżeczki kakao, parę kostek czekolady, czy też garść orzechów. Dodatki zależą od upodobań domowników.

Jaki filtr zakupić do uzdatniania kranówki?

Nawet najlepsza wodociągowa woda traci swoje przymioty w czasie długiej drogi poprzez rury, które nierzadko są w kiepskim stanie. Oprócz tego czasowe przerwy w dostawie wody powodują, że z naszych kranów niekiedy leci mętna woda.
Wszystko to sprawia, że zaczynamy myśleć o uzdatnianiu kranowej wody.