Ciepłe lato sprzyja temu, żeby codziennie pić przepyszne oraz mrożone soki prosto z lodówki

Letnie miesiące dla niejednego wydają się być najlepszym czasem na relaks. Trzeba mieć jednak na uwadze to, żeby właściwie się nawadniać.
Skwar sprzyja fantastycznej opaleniźnie i wczasom nad morzem, jednak niestety mają też pewne minusy.

gotowanie

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy się w upalne dni odwodnić. Wobec tego mówi się, aby latem wypijać dużo wody. Dobrze będzie, jeżeli wrzucimy do niej cytrynę i miętę. Takie proste receptury sprawią, że nasze ciało nie odwodni się. Na dodatek dodatki do wody spowodują, że wyrównamy wypocone elektrolity. Jeżeli uwielbiamy popijać lemoniady i mamy zamiar je robić, to zapewne w domu przyda nam się dzbanek ze szkła.

Interesujący tekst, prawda? Jeśli więc masz chęć zobaczyć podobny materiał, sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy, to także może Ci się spodobać.

Będziemy mogli zrobić w nim przeróżne napoje — wodę, soki czy lemoniadę. Szkło jest najlepszym tworzywem, gdyż bezproblemowo się je myje. Można je również włożyć do lodówki, co w wakacje będzie nieocenione. Każdy pragnie przecież pić chłodne napoje, a nie takie, które będą wyciągnięte z półki (latem może być tam przecież także bardzo gorąco). Wielu producentów szkła (kieliszki, szklanki, dzbanki) dzisiaj oferuje rzeczy, które będzie można myć w zmywarce. To znaczny plus oraz ukłon w stronę konsumentów. W obecnych czasach większość ludzi ma zmywarki. Zatem jaki byłby sens zmywać coś w zlewie. To przecież logiczne. Powinniśmy kupować takie dzbanki, które będą posiadały pokrywkę.

Ważne, aby była ona szczelna i nie przepuszczała jakichkolwiek aromatów. Chodzi o to, by nasza lemoniada nie pachniała później kiełbasą lub serem pleśniowym, które także trzymamy w lodówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*