Jaki filtr zakupić do uzdatniania kranówki?

Nawet dobrej jakości woda wodociągowa traci swoje przymioty w trakcie długiej drogi przez rury, jakie częstokroć są w kiepskim stanie. Prócz tego czasowe przerwy w dostawie wody powodują, iż z kranów niekiedy wypływa mętna woda.
Wszystko to sprawia, iż zaczynamy myśleć o uzdatnianiu wody kranowej.

Zapiekanka z makaronu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Istnieje kilka metod uzdatniania wody pitnej. Jedną z metod jest odwrócona osmoza – najdokładniejsza metoda filtracji kranowej wody. Filtr tego typu najczęściej jest montowany w szafce zlewozmywakiem. Likwiduje: wirusy, oleje, koloidy, wirusy, niewielkie związki chemiczne, a również jony. Są to dziś również urządzenia bardzo niewielkie, większa część z nich zajmuje istotnie mało miejsca. Dla kogo jest jest przeznaczona odwrócona osmoza? Tak naprawdę to system, który sprawdza się znakomicie w każdym mieszkaniu. Możemy wyposażyć go również we wkład rewitalizujący i dopasować filtr do swych potrzeb.

Inne sposoby na filtrację kranowej wody to między innymi dzbanek dzbanek filtrujący filtracyjny albo butelka filtrująca. To nieduże, lecz łatwo dostępne jak też względnie tanie przyrządy do filtracji wody kranowej. Możemy dostać je w rozmaitych pojemnościach. Posiadają wkład z aktywnym węglem. Woda płynąc przez filtr pozbawiona zostaje: rdzy, związków organicznych, redukowane są również sole wapnia oraz magnezu. Po takowej filtracji polepsza się zapach oraz smak wody, czasem również jej barwa.

Dla kogo przeznaczone są takie urządzenia? Fajnie sprawdzą się, jeżeli nie możemy założyć w mieszkaniu filtra kuchennego. To kompaktowy produkt oraz możesz go bez problemu przenosić, zatem jest świetny do zabrania na wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*