Jesteś smakoszem win oraz nalewek? Kup karafkę, ciesz się pięknym podaniem napitku i zatroszcz się o jego dekantację

Mimo że wino nie jest narodowym alkoholem naszych rodaków, cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem i coraz częściej pokazuje się na polskich stołach. Łączy się to z łatwiejszym dostępem do dobrych trunków, jak też tym, że również rodzime napitki zdobywają coraz znaczniejsze uznanie pośród konsumentów. Jeśli uwielbia się czasami zakosztować wina albo nalewki, warto zaopatrzyć się w komfortową karafkę.

Lubisz wino? Zakup karafkę!

kieliszek z winem

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które uwielbiają od czasu do czasu posmakować kieliszek smakowitego wina, albo serwują tego typu napitek na uroczystościach oraz imprezach rodzinnych, mogą pomyśleć o zakupie karafki do wina, które dostaniesz w tym sklepie z akcesoriami do domu. Prawdą jest, że wino przelewane do karafki prezentuje się szczególnie estetycznie oraz elegancko, zwłaszcza jeśli w komplecie z karafką kupuje się też pasujące kieliszki lub literatki. Jednak walory estetyczne nie są wyłącznym powodem, dlaczego warto przed podaniem wina przelać je do karafki. Łączy się to bowiem z ważnym procesem dekantacji.

Wino powinno odetchnąć

Większość osób odkorkowuje wino i od razu napełnia napojem szkło, zazwyczaj butelkę odmyka się już przy stole lub w czasie posiłku. Tymczasem wino czerwone powinno być poddawane procesowi dekantacji, co pozwoli mu nieco pooddychać, a zarazem oddzielić wino od wwino (zobacz: karafki do wina)rzającego się osadu. Przelewanie wina do karafki zdaje się być banalną oraz szybką czynnością, jednakże wszystko należy wykonać bardzo powoli oraz z ostrożnością, gdyż jeden nierozważny krok potrafi zniweczyć calutką pracę oraz sprawić, że wino ponownie pomiesza się z osadem.


Zakup karafkę na prezent

W chwili, gdy szuka się pomysłu na ładny i interesujący podarunek dla miłośnika win albo nalewek, warto uwzględnić w planach zakup gustownej karafki. Wino podane w karafce pięknie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera również lepszego smaku, pozbywa się niemiłego aromatu i posmaku. W karafkach można podawać w równym stopniu wina, nalewki, jak także czystą wodę, zatem sprawdza się ona w rzeczywiście wielu sytuacjach. Potrafi służyć również jako ładny motyw ozdobny, szczególnie że karafki projektowane są w wielu różnych wzorach, zarówno w stylu klasycznym, jak także współczesnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*