Jak odżywiać się na jesień?

Jesienny czas przybliża się, co widać nie jedynie po tym iż bluszcz w moim ogródku przybrał cudny, kolor czerwonego wina. Innym wyraźnym znakiem wskazującym na to, iż zmieniła się pora roku jest to, że należący do mnie kot znacznie zwiększył swe zapotrzebowanie na karmę ukochaną, a sierść mu zgęstniała. No i najważniejszy argument na to iż pani Jesień rozgościła się na dobre to zjawisko, że ja – właściciel kota – także mam większą ochotę na smakowite jedzenie.

Oczywiście istnieje opcja spałaszowania wyśmienitego obiadu w

jedzenie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

domku, ale czasem siadam do komputera, wpisuję w wyszukiwarkę: pizza (pizza białystok) Szczecin, i zależnie od nastroju wybieram się w kulinarną podróż. Bywa że mam ochotę na wyszukane jedzonko, zazwyczaj wówczas gdy powracam z teatru, by w sposób elegancki zakończyć kulturalny koniec dnia. Restauracje oferują swoim klientom nie samo tylko apetyczne potrawy, lecz też możność przebierania w lokalach o rozmaitym wystroju, a co za tym idzie i klimacie. Wracając z koncertu można na przykład wybrać wytworny lokal, jaki niechybnie będzie przedłużeniem atmosfery wydarzenia w którym przed momentem uczestniczyliśmy.

Oczywiście innego razu, powracając z pracy możemy wstąpić na pizzę. Moim ukochanym posiłkiem (z tych bardziej wykwintnych) jakie serwują restauracje jest wręcz rozpływająca się w ustach kaczka z brzoskwiniami (ewentualnie w pomarańczach). Symfonia smaku. Nie jest prosto upichcić dobrą kaczkę. Jedynie na pozór wydaje się to proste. Jednakże niezwykle łatwo można spowodować, iż potrawa będzie smakowała niczym źle składowane drewno.

jedzenie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Moim preferowanym zestawieniem kaczuszki z nieodzownymi dodatkami to opiekane w piekarniku ziemniaki oraz brzoskwinie w sosie miodowym. Ziemniaczki zapiekane – ponieważ w domowej kuchni jakoś mi nie udają, natomiast brzoskwinia z odrobiną słodyczy przełamuje dość wytrawny smak tego szlachetnego ptaka. Pożądam też od czasu do czasu skosztować trochę mniej wymagających potraw. Bywa, iż niedzielny spacer kończy się fetą pod tytułem burgery, tym bardziej iż dzieci bardzo lubią tego typu jedzonko, a jako że jadają one hamburgery sporadycznie, jest to dla nich prawdziwe święto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*