W jaki sposób oszczędzać pieniądze w trakcie robienia sprawunków?

Schemat wygląda za każdym razem identycznie – sobota lub piątek, duży dyskont, masa osób jak też gonitwa pomiędzy sklepowymi półkami.
Robienie wielkich spożywczych sprawunków dla przykładu raz w tygodniu jest niezwykle wygodne, ale także drogie.

Chłodnie

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com
Wózek zapakowany po krańce, a przy kasie szok – do zapłaty 300 złotych. Z jakiego powodu tak dużo? Co ja takiego kupiłam? No właśnie – w szale czynienia zakupów nie trudno postradać kontrolę nad wydatkami. Jak więc oszczędzać w czasie robienia sprawunków?
Przede wszystkim – rozsądnie uplanuj sprawunki.

Ciekawią Cię przeróżnego typu inne newsy? Dobrze się składa, gdyż masz możliwość przejść na nową stronę i tam przestudiować precyzyjne posty.

Planowanie sprawunków bywa dosyć czasochłonne, jednakże jest skuteczne. Zajrzyjmy zatem do schładzarki, sprawdźmy, czy nie brak przypraw i tak zwanych suchych towarów, analizujemy stan posiadania w obrębie mrożonego mięsa. Przy tej sposobności możemy rozplanować sobie całotygodniowy układ posiłków – w poniedziałek pomidorówka, we wtorek kartofle z mięsem, w środę pierożki itp. Następnie analizujemy promocje w poszczególnych sklepach – porównujemy jaka jest dla przykładu cena wódki w hipermarkecie A, natomiast jaka w markecie B. Jeżeli chcemy szczędzić na poważnie, na sprawunki musimy każdorazowo zabierać odliczoną kwotę, względnie z niewielkim zapasem. Zadaniem gospodarnego człowieka jest bezwzględne trzymanie się określonego budżetu. Jeżeli go określiliśmy, nic nie może przekonać nas do zmiany decyzji.

Strategia odliczonej kwoty doskonale sprawdzi się też w przypadku spożywczych sprawunków. Zaczynamy od artykułów niezbędnych (pieczywo, nabiał, owoce) i jeśli zbliżamy się do określonej kwoty, udajemy się do kasy. To sprawdzony sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*