Wesele – rozplanujmy wszystko jak najwcześniej, aby później nie wpaść w panikę

Organizowanie wesela to oczywiście dość zawiłe i skomplikowane zadanie. Zazwyczaj jednak czeka nas ono tylko raz w życiu, stąd też warto naprawdę się za to wziąć. Przecież każda para młoda chyba chce, aby dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany na długi czas. Żeby tak było i żeby zaoszczędzić sobie stresów, warto zabrać się za wszystko już zawczasu.
Kiedy jest więc stosowny moment, by zacząć planować? To zależy, jaki etap konkretnie mamy na myśli. Jeśli chodzi o zarezerwowanie sal weselnych, to niektóre z nich musimy „zaklepać” już nawet kilkanaście miesięcy przed terminem ślubu.

Warto zatem z dużym wyprzedzeniem zacząć analizować, w jakim miejscu chcemy zrealizować swoje przyjęcie weselne. Inne kwestie możemy pozostawić na późniejszy czas. Oprócz wielkości ważna jest także lokalizacja sali. Dobrze jeśli znajduje się ona w okolicach kościoła. Jeśli jest to jednakże niemożliwe, bierzmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Przygotujmy więc dla nich możliwy transport.

tort

Autor: mnemosyne888
Źródło: http://www.flickr.com

Od czego więc zacząć? Na pewno od ustalenia listy gości. Wpierw przeanalizujmy, na ile osób chcemy przygotować przyjęcie, a następnie pomyślmy, kogo konkretnie zamierzamy zaprosić. Niektóre osoby będziemy musieli z pewnością wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas chwil do namysłu.

Dopiero, gdy będziemy już mieli tę listę gości, będzie można podjąć inne ważne decyzje, takie jak właśnie wybór sali, czy też dookreślenie jadłospisu. Zastanówmy się, czy sporządzanie potraw powierzymy innym, czy spróbujemy choć po części wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja z pewnością będzie tańsza. Dowiedzmy się też, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, jak również pozostałe elementy zestawu, jak na przykład patera ceramiczna – podawaj ciasto cukiernia online na paterach. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, niemniej, gdy przyjdzie co do czego, okaże się bardzo ważne.

Warto pamiętać, że dla większości ludzi już ślub sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z niemałą ilością stresu. Dlatego warto zatroszczyć się o to, żeby już zawczasu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dzięki temu, gdy nadejdzie ten najważniejszy dzień, nie będziemy zamartwiać się o takie drobiazgi, jak to czy aby na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (link, a zamiast tego skupimy się na naprawdę istotnych kwestiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*