Askorbinian sodu oraz witamina C lewoskrętna – znaczące wiadomości, które musisz wiedzieć

Askorbinian sodu to związek chemiczny, jaki uzyskiwany jest poprzez sfermentowanie glukozy i utlenianie. Aktualnie wykorzystuje się go jako popularny dodatek do żywności, a także jako przeciwutleniacz czy odczynnik chemiczny.

witamina c lewoskrętna
Askorbinian sodu wolno w dzisiejszych czasach kupić w sklepach chemicznych. Zazwyczaj jest on bezzapachowy, aczkolwiek posiada dość charakterystyczny smak. Mało tego askorbinian sodu dostępny jest w postaci białego proszku, który ma strukturę krystaliczną bądź ziarnistą, nie zawiera także glutenu.

Witamina C ma multum drogocennych właściwości zdrowotnych, między innymi wpływa na opóźnianie procesu starzenia, zwiększa wytrzymałość na zachorowania, a także aktywuje proces gojenia ran, sprawdź również zielona kawa kawa rozpuszczalna sklep. Na rynku dostępna jest witamina c lewoskrętna oraz prawoskrętna. Niemało jednostek twierdzi, że witamina c lewoskrętna jest zdrowsza dla organizmu i że to właśnie ją powinno się przyjmować.

Witamina C wykorzystywana jest w wielu towarach i środkach, i także w kosmetologii. Witamina C rozjaśni przebarwienia, i także funkcjonuje złuszczająco, ma też korzystny wpływ na włosy. Witaminę C bez kłopotu znajdziemy w aptekach, niemniej jednak warto dostarczać ją organizmowi również w pożywieniu. Z pewnością sporym źródłem witaminy C są warzywa oraz owoce, jakie pożądane byłoby spożywać systematycznie. Pamiętajmy więc o dodawaniu owoców i warzyw do swych codziennych posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*