Polecane kawiarnie w Warszawie

Warszawa, jako miasto będące stolicą naszego kraju dba o ludzi, które mają ochotę w przyjemnym miejscu spędzić czas. W całym mieście powstają kawiarenki w różnym klimacie, więc wszyscy mogą znaleźć coś co będzie im odpowiadało. Jeśli chcielibyśmy wstąpić w każdej kawiarenki w tej miejscowości zapewne nie wystarczyłoby nam dni w roku.

Kawiarnia Sweet Home w Warszawie to azyl wypełniony przyjemnymi odgłosami rozmów, który pozwala na chwilę złapać oddech przy pysznej kawie lub herbacie i przy czymś słodkim. Ponieważ jest dużej ilości takich miejsc, wszystkie kawiarnia chcą się czymś wyróżnić, nie ma, więc w Warszawie dwóch takich samych kawiarenek (nie mówiąc o tych sieciowych). Każda kafejki mają swój niepowtarzalny urok. Niektóre nam się spodobają, do innych będziemy woleli omijać, ale jeżeli mamy taką możliwość to sprawdzajmy wszystkie kawiarni, które będzie na naszej drodze.

ciasto

Autor: Toblerone
Źródło: Toblerone

Owszem dobrze jest mieć swoje ulubione miejsce, w którym podają kawę taką jak trzeba i kawałek ciasta też jest konkretny, ale warto jest też znajdować nowe miejsca i nowe smaki, nawet, jeśli miałaby to być jedynie kawiarnia (cukiernie w Krakowie) na Zaciszu.

Pyszne słodycze na Kto z nas kiedy był dzieckiem uwielbiał słodycze. Zapewne każdy z nas byliśmy łasuchem przynajmniej w kwestii słodkości. Nawet największy niejadek zawsze dał się skusić na batonika albo na jakieś cukierki. Słodkośći to było coś, co każde dziecko chciały jeść w każdym momencie dnia. Kiedyś słodkości ze ze sklepowych półek nie trafiały tak łatwo dostępne, stąd też nasze matki tworzyły przeróżne wypieki, które były o wiele lepsze niż te, które możemy dostać w sieciowych sklepach. Jednak, jeżeli wyruszymy do cukierni to na pewno damy radę znaleźć ciasto, które będzie smakowało przypominało to sprzed ponad dwóch dekad. Każda cukiernia stara się żeby jej wypieki były niepowtarzalne. Cukiernicy tworzą ręcznie niepowtarzalne zdobienia ciast i tortów i na nowo zgrywają smaki, by klienci były zadowoleni. Zdarza się, że wolimy pójść do cukierni po kawałek ciasta i w domu w spokoju go zjeść przy filiżance herbaty, zamiast iść do jakiejś kawiarni. Na szczęście w cukierniach też przeważnie są jakieś stoliki, gdzie możemy zjeść kawałek jakiegoś pysznego wypieku przy dobrej kawy czy herbacie, a co istotne nie ma wielu ludzi, jak czasem to bywa w niektórych kawiarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*