Jakiego rodzaju naczyń użyć, aby przyrządzić nietuzinkowy, a jednocześnie zdrowy posiłek na biwak

Chwile odpoczynku należą się każdej rodzinie. A takich momentów jest w ciągu roku nawet całkiem dużo. Bywają nimi święta wielkanocne oraz inne dni wolne od pracy albo szkoły. Jednakże zawsze najwięcej pozytywnych wzruszeń wzbudza kochana przez wszystkich majówka. Jeżeli tylko pogoda dopisze, to wypad poza miasto będzie wyjątkowo udany. Abyśmy jednak byli w stanie długo i z zadowoleniem wspominać wspólnie spędzone momenty, najpierw musimy wszystko dobrze przemyśleć. A już z pewnością należy wziąć ze sobą posiłek – w trakcie wycieczki przez las dzieciaki zgłodnieją znacznie szybciej niż przypuszczają ich rodzice.

Zadaniem mamy jest zatem przygotowanie sytego dania, które jednocześnie można z łatwością zjeść w typowo polowych okolicznościach. Z racji tego, że taka wyprawa ma pozostawać jednym z elementów zdrowego stylu życia, posiłek musi spełniać wiele warunków. Po pierwsze ma to być odpowiednio zbilansowany suchy prowiant uzupełniony o wybrane owoce, np. o rumiane jabłka oraz mięsiste gruszki. Natomiast do przygotowania ciepłych posiłków trzeba użyć tylko garnków sprawdzonych wytwórców. Gotowe kotlety schabowe można z sukcesem zapakować w specjalne termosy, żeby na dłużej zachowały odpowiednią temperaturę.
Garnki (garnki granitowe) korkmaz (garnki marki Korkmaz) fantastycznie sprawdzą się w roli naczyń, w których każda mama przyrządzi wyjazdowy posiłek. Z racji tego, że wykonane bywają ze stali nierdzewnej i mają wymagane atesty, to barszcz w nich ugotowany będzie smakował wszystkim bez jakiegokolwiek wyjątku. Poza tym garnki korkmaz mają jeszcze jeden walor. Każdy rodzaj warzonych w nich składników do dań głównych, np. kasza mazurska, będzie zapewniał zdrowie wszystkim biwakowiczom. Gotowanie chociażby w uszkodzonych naczyniach z emalii bywa ryzykowne, bo w trakcie warzenia ryżu w woreczkach, pod wpływem gorąca, wydzielają się niebezpieczne substancje.

A ugotowany już posiłek zamiast wkładać do sztucznych pojemników, lepiej zapakować w piętrowy termos, prawie jak gorącą kawę. Do tego rodzaju zadań znakomicie nadają się termosy alladin – termosy obiadowe. Bywają wytworzone z wysokiej jakości surowców i służą gospodyniom przez dekady i to nie tylko do przechowywania wypadowego prowiantu. Solidne termosy alladin przydadzą się także facetom, którzy wyjeżdżają na działkę, aby tam przez cały dzień wykonywać niezbędne prace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*