Czy mimo tego, że galaretka jest pochodzenia naturalnego, można jeść ją bez ograniczeń oraz jakie kolory galaretek są podejrzane?

Doskonale smakuje ona z bitą śmietaną i owocami. Nie ma mowy bez niej o przyzwoitym serniku. Mimo tego, że jest ona zdrowa, to zanim ją zakupimy powinniśmy poświęcić chwilę na poznanie jej składu.
Galaretka w składzie ma składniki żelujące.

gastronomia

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jest to żelatyna, pektyny lub agar. Bardzo wielokrotnie pośród naszych babć lub mam jest tego typu przeświadczenie, że galaretkę można jeść bezkarnie czy nawet z korzyścią dla dobrej kondycji. W dużej części galaretek pierwsze miejsce zajmuje cukier. Nie jest to dobrą wiadomością, ponieważ nadmiar cukru w naszej diecie może powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Może to być próchnica oraz ubytki w zębach, cukrzyca, otyłość, odczucie wyczerpania i ociężałość. W składzie galaretki mamy również żelatynę. Żelatyna nadal wzbudza polemiki mimo tego, że jest ona pochodzenia naturalnego. Po połączeniu jej z wodą żelatyna pęcznieje i robi się z niej żel.

Przeczytaj większą ilość detali, a zobaczysz dodatkowe wiadomości, które zapewne też Cię zainteresują. Nie czekaj zatem i użyj linku catering Poznań!

Duża niechęć do żelatyny została w znacznej mierze spowodowana chorobą wściekłych krów. Było takie przeświadczenie, że żelatyna jest otrzymywana z organów zwierzęcych, które zawierają śmiercionośne priony. Jednak żelatyna posiada również kolagen oraz spożywanie jej bardzo dobrze wpływa na stawy.

galaretka

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Galaretka w proszku zawiera barwnik. Jednak bardzo wielu wytwórców gwarantuje, że te barwniki są naturalnego pochodzenia. W tego typu galaretkach odnajdziemy między innymi antycyjany, kurkuminę oraz koszenilę. Przy pomocy antocyjanów możemy otrzymać galaretkę w kolorze niebieskim. Występują one w owocach oraz kwiatach. Kurkumina daje nam galaretkę żółtą. Koszenila daje nam galaretkę czerwoną. Dzisiaj do kupienia mamy również galaretki z barwnikami sztucznymi.

Może to być na przykład galaretka zawierająca czerwień koszenilową oraz może ona powodować nadwrażliwość i działać nawet rakotwórczo. W galaretkach zielonych bardzo częstym składnikiem jest żółcień chinolinowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*