Jak skutecznie dbać o swoje zdrowie?

Dzisiejszy styl życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Bywamy przemęczeni, lwią część naszego czasu poświęcamy pracy. Nie wypoczywamy, zbyt mało sypiamy. Na dodatek, nieprawidłowo się żywimy. Jemy byle co i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zabicie odzywającego się głodu. Tymczasem, nasze ciało do odpowiedniego działania potrzebuje odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Niezbędna jest również woda.

Pojawiły się w ostatnich czasach artykuły, w których różnoracy ludzie namawiają Polaków do spożywania wody z wodociągów. Ten ważny płyn pobierany z kranu na pewno może być zbliżonej jakości, co ten kupowany w sklepach. Kwestia jednak nie jest tak łatwa, jak może się wydawać, bowiem ogromne znaczenie posiada tutaj stan rur. Może się zdarzyć, że w nieruchomości są rury, w których wegetują niebezpieczne dla życia bakterie i grzyby. Dlatego rozsądnie jest się zabezpieczyć i kupować wodę w sklepach, naturalnie od wartościowych dostawców.

Napoje, po które zwykle sięgamy, aby zlikwidować pragnienie, są bardzo niezdrowe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to tylko przez jakiś czas przynosi nam ulgę, ale za mało myślimy o tym, jak straszne zniszczenia robią one w naszym ciele.

czysta zdrowa woda

Autor: geir tønnessen
Źródło: http://www.flickr.com

Także wody mineralne nie zawsze są zdrowe. Większość z tych, które są dostępne w sklepach, chociaż mają wiele minerałów, niestety, podobnie jak reszta pożywienia, zakwasza nasze komórki. Co w takim przypadku robić? Jak obronić się przed takim działaniem?

Trzeba także powiedzieć słowo o wodzie, której każdego dnia pijemy o wiele za mało. Ale pamiętajmy, że nie wszystko, co znajduje się na sklepowych regałach to zdrowa woda. Warto zainwestować we własne zdrowie i pić wodę alkaliczną, która wspaniale odkwasza nasze ciało. Podnosi jednocześnie naszą odporność, a także redukuje procesy starzenia się naszych komórek.

Jedyną naprawdę pożyteczną wodą dla naszego zdrowia jest woda jonizowana – czytaj więcej . Czemu właśnie taka? Przeróżne badania,wykonywane w różnych krajach na świecie, potwierdzają, że przyczyną wielu chorób jest zakwaszanie komórek. A przecież, w środowisku alkalicznym nie jest w stanie się rozwinąć jakakolwiek choroba. Stąd też spożywanie wody (jonizator wody) jonizowanej jest najlepszą profilaktyką. To recepta na wieczną młodość i długie życie w pełnym zdrowiu.

Trzeba pamiętać również o aktywności fizycznej. Jest to niezbędny element zdrowego stylu życia. Ruch]Ćwiczenia na świeżym powietrzu to wspaniały zastrzyk niesamowitej energii. Uprawianie dowolnej dyscypliny sportowej pozwoli nam wyładować negatywne emocje i zadbać o piękną figurę. Wystarczą systematyczne treningi, aby w szybkim czasie osiągnąć spektakularne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*