Odpowiednie zaplecze kluczem do sukcesu restauracji

Na działanie lokali gastronomicznych składa się wiele czynników. Niejeden powiedział, że: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tym hasłem nie od razu McDonalda, KFC czy innego giganta zbudowano. Zanim te firmy stały się wielkimi korporacjami włożyły w to wielką pracę. Ich sukces na rynku to wynik szeregu pomniejszych decyzji.

Manager restauracji

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z kwestii, zwykle niewidoczną, ale licznie dyskutowaną, jest kwestia wyposażenia restauracji we wszystko co potrzebne, żeby działała dobrze każda gastronomia zaopatrzenie. Zaopatrzenie zaplecza w żywność i sprzęt do kuchni decyduje o powodzeniu bądź przygniatającej porażce restauracji. Nieraz poczuli to właściciele firm, którzy nie wzięli pod uwagę tej gałęzi zarządzania.
Zaopatrzenie i gastronomię utożsamiamy najczęściej z niemiłym zapachem, przegrzaniem i upałem oraz wyzyskiem przez przełożonych. To wszystko panuje na zapleczach lokali. Praktykowanie takich warunków wielokrotnie skończyło się nieprzyjemną adnotacją pracowników sanepidu i wymogiem poprawy warunków. Następne wizytacje zapleczy garmażerek wpływają na decyzje szefów o jak najszybszej zmianie warunków pracy. Panująca spiekota w kontakcie z przygotowywaną żywnością to coś co nie należy do mile widzianych, nawet jeśli ma to być dla nas zyskanie dodatkowych groszy.

kucharz przyrządzający potrawę

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

A propo pracy – gastronomia i żywność to też spore i przemyślane czynności logistyczne. Transport (zobacz również transport paletowy) wszelkich produktów spożywczych na zaplecze to nic innego jak zaopatrywanie lokalu w składniki i maszyny magazynujące żywność na jakiś czas. Sprawdzone sprzęty uzupełniające są dziś na wezwanie większości serwisów zaopatrujących te lokale, które przygotowują klientom gorący i niedrogi posiłek.
Transportuje się nie tylko gotowe artykuły. Poza pieczywem, dodatkami do kanapek, frytek, ciast do zapiekanek itd. spece od wyposażania lokali transportują full serwis, czyli szafy chłodnicze, urządzenia grzewcze i chłodnicze, zastawy stołowe. To nie wszystko – na zapleczu dobrego lokalu znajdą się też mniejsze urządzenia – serwisy do kaw, zestawy pojemników, talerzy, sztućców itp.
Widzimy zatem jak wiele zależy od udanej i – oczywiście – regularnej współpracy właścicieli z firmami obsługującymi zaplecza garmażerek (więcej info). Nawet jeśli nie ominie się sporych wydatków, perspektywa solidnego sprzętu, właściwych warunków i świeżej żywności bierze górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*