Jaki smak tortu weselnego będzie najlepszy oraz na co zwracać uwagę wybierając taki słodki wypiek na przyjęcie weselne?

Krojenie tortu jest to kluczowy moment każdego przyjęcia weselnego.
Oprócz tego, jak się będzie prezentować Panna Młoda oraz czy też jedzenie będzie smaczne, większa część gości weselnych udając się na wesele zastanawiają się nad tym, jaki tort będzie podany.

tipy.pl, baner06.2014
W czasie przyjęcia przede wszystkim dzieciaki wyczekują ze zniecierpliwieniem na podanie słodkiego wypieku. Tradycyjnie o północy Młoda Para kroi wspólnie pierwszy kawałek i częstują się ze sobą tortem. Następne porcje podają wszystkim weselnikom. W wizualnej kwestii wskazana jest jak najbardziej oryginalność i szczypta szaleństwa. Typowe torty z bitą śmietaną oraz z wisienkami powoli odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj tort może oraz powinien spójny być z dobranym przez Młodą Parę motywem przewodnim wesela oraz z jego kolorystyką. Na spotkanie z cukiernikiem, który ma utworzyć weselny tort, obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą coś, co pozwoli wyobrazić jemu sobie ogólną koncepcję wesela. Mogłyby być to dla przykładu fotografie sukni ślubnej czy też zaproszenia. Nie można by zapominać o tym, żeby pokazać cukiernikowi miejsce uroczystości, gdyż co innego będzie pasowało do ekskluzywnej bankietowej sali, a co innego do altanki w lesie.

Jeżeli chodzi o rozmiar tortu, to najkorzystniej zdać się na doświadczonego cukiernika, który kiedy zna liczbę weselników najlepiej określi jak znaczny musi być tort, żeby go nie zabrakło i nie zostało go zbyt wiele. Idealne weselne torty to owocowe, lekkie, orzeźwiające i nie za bardzo słodkie.

Czeka na Ciebie ciekawa kwestia (https://radochygospochy.pl/artykuly-sezonowane) – trzeba wejść w zaznaczony link i tam opracowaliśmy dla Ciebie masę dodatkowych treści.

Po całym dniu próbowania różnorodnych dań, goście weselni są już objedzeni. Pora roku ma także duże znaczenie. Śluby organizuje się zazwyczaj w lato, czyli w okresie, kiedy smakują najlepiej nam soczyste, słodkie oraz naturalne owoce. Na ciężkie kremy żadna osoba raczej nie ma wówczas chęci. Mieć pewność należy czy miejsce, w którym będzie odbywało się wesele dysponuje chłodnią.

Trzeba wziąć pod uwagę również to, czy porcja weselnego tortu jest odmiennego kształtu niż standardowy klin tortów urodzinowych. Jeśli nie ma profesjonalnej kelnerskiej obsługi, prawidłowo jest poradzić się cukiernika, który pokaże nam w jaki sposób kroić dany tort, żeby starczyło go dla wszystkich gości weselnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*