Jakim sposobem ładnie serwować obiadek?

Każdy z nas ma inne wspomnienie smaku niedzielnego obiadu. Później przez całe życie bądź próbujemy tenże smak odtworzyć, albo odnaleźć swój.
Podstawą nakrycia stołu jest obrusik. Musi być nienagannie wyprasowany a także zwisać z każdej strony w przybliżeniu 20 centymetrów.

ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Kolor obrusu jest opcjonalny acz musimy pamiętać, że kiedy serwis mamy we wzory to obrus powinien być prosty. Natomiast jeśli serwis jest jednolitego koloru to obrus możemy nabyć we wzór. Nie przesadzajmy w barwach oraz wzorkach. Nie wybierajmy zabarwień jak też deseni jaskrawych. Zachowajmy we wszystkim powściągliwość. Nieodzowną rzeczą na stole są naczynia ceramiczne z podgrzewaczem oraz serwetki, jakie stanowią zarówno fragment ozdobny jak też higieniczny. Na stół możemy ustawić kwiaty. Jest to fragment dekoracyjny, lecz pamiętajmy, ażeby znajdowały się w małym wazonie, w taki sposób aby nie zasłaniały gości. By spotkanie nabrało błysku warto postawić świece.
Jak już ekstra nakryliśmy stolik, to pora rozłożyć talerze, szkła, sztućce wazy do zupy z podgrzewaczem itd. Oto nieco prawideł w jaki sposób to uczynić: Srebro stołowe powinno być złożone wedle kolejności użycia, zaczynając od tych najdalej od talerzy, talerzyki głębokie stawiamy na talerzykach płaskich. Nóż leży nieopodal talerza po prawej stronie, widelczyk po lewej stronie ząbkami ku górze. Łyżka niecką do góry obok noża, łyżeczki przed talerzykami. Liczba podanych dań nie jest obligatoryjna to od nas zależy jak wiele dań zaserwujemy gościom.

Najlepiej podać cztery czy pięć potraw. A kiedy przyjęcie (zobacz sweet home torty) jest zwięzłe to wręcz 3. garnki do gotowania na parze przydadzą ci się kiedy pragniesz by gotowane jarzyny zachowały żywe kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*