Kupujemy noże, czyli na co zwrócić uwagę, aby przygotowanie posiłków nie sprawiało problemów

Gotowanie to obecnie niesłychanie popularne hobby. Uwielbiamy oglądać programy kulinarne i zapoznawać się z nowymi przepisami, by potem przyrządzić przepyszne dania we własnej kuchni. Jednakże, by móc robić je bez żadnych trudności, niezbędne są odpowiednie akcesoria. Do najważniejszych należą noże. Czym kierować się podczas wyboru, aby krojenie i siekanie nie robiło problemów?

noże

Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Przede wszystkim zasadniczy jest materiał, z którego zrobione jest ostrze. Ostrze musi składać się z kilku warstw stali, jakie będą gwarantować jego wytrzymałość oraz pożądaną ostrość. Nikt bowiem nie lubi kroić tępymi nożami, jakie nie tylko denerwują, lecz także sprawiają, że plasterki w ogóle nie są idealne, a zupełnie przeciwnie – obszarpane i na pewno nie nadają się do ułożenia na talerz dla gości. Najlepiej jest weryfikować ostrość noża w sklepie, gdy pozwolą nam na to sprzedawcy. Jeżeli nie – powinniśmy pójść w inne miejsce, bo najwyraźniej wcale nie są to dobre noże, skoro boją się oni zaprezentować ich działanie zainteresowanym klientom. Oprócz tego nóż (nóż z ząbkami) powinien dać się naostrzyć. Niewątpliwie nie będzie to niedrogi nóż (np. japońskie noże damasceńskie), ale po kilku piłowaniach nie utracimy połowy noża. W tanich nożach ostrze bardzo szybko się kruszy, w wyniku czego tak naprawdę płacimy więcej, gdyż musimy zmieniać noże właściwe co chwilę. W nożach istotna jest również ich rękojeść. Rączka powinna być dostosowana do dłoni, tak, aby ręka nie męczyła się również w czasie dłuższego krojenia. Materiał natomiast, z którego jest zrobiona, nie może przyczyniać się do potliwości dłoni. Niektórzy mają z tym wielki problem, więc nie warto go jeszcze powiększać.

noże ze stali

Autor: Chroma
Źródło: Chroma

W szczególności popularna jest marka Zwiling. Noże (przykładowo – , jakie wychodzą z jej produkcji, z chęcią zakupują fachowi kucharze z całego świata. Dlaczego? Zwiling stał się niezaprzeczalnym specjalistą w produkcji wysokiej klasy noży, które odróżniają się trwałością oraz estetyką. Najbardziej ceniony jest nóż damasceński, gdyż stal, z której jest wykonany, gwarantuje piękny wygląd i trwałość produktu. Dobrze zwrócić uwagę na noże niniejszego producenta, gdyż na pewno nie rozczarują naszych oczekiwań i jeszcze nieraz wrócimy do asortymentu przez niego wytwarzanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*