Awangardowy i ekologiczny styl przygotowywania posiłków w naszej kuchni

Dziś coraz nagminnie kuchenki gazowe i płyty grzewcze zastępowane są przez płyty indukcyjne.
Płyty na indukcję przetwarzają energię w ciepło. Tyle że nie na płycie, lecz w podstawie naczynia. Są one niezwykle nowatorskim rozwiązaniem.

Garnki do gotowania na parze indukcja

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych plusów płyt indukcyjnych wydaje się oszczędność energii, o nawet 25 %. Urządzenie rozpoznaje wielkość naczynia i wpasowuje się pole obszaru grzania do powierzchni dna garnka. Okres gotowania zmniejszony jest do 30%. Korzystając z płyty indukcyjnej, zmniejszamy ryzyko oparzenia, ponieważ jej powierzchnia nie podgrzewa się podczas gotowania. Z tego samego powodu korzystnie takiej płyty grzewczej w czystości jest znacznie prostsze niż w przypadku zwykłych kuchenek. Odpadki pożywienia spadające na jej powierzchnię podczas gotowania nie przyklejają się do niej. Nie powinniśmy też martwić się osadem, który powstaje w efekcie długotrwałego używania kuchenki gazowej. Nikogo nie należy pouczać o zaletach przygotowywania posiłku na parze.

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz odszukać inne tego rodzaju materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (http://www.brumet.com.pl/) znajdującego się w tamtym miejscu postu.

Od lat garnki tego typu są ogromnie popularne. Tam gdzie wykorzystywane są garnki do gotowania na parze indukcja okazuje się być cudownym uzupełnieniem naturalnego i zdrowego stylu gotowania.

kawiarki wykorzystywane w naszych mieszkaniach działają na kuchenkach gazowych i elektrycznych. Jednak coraz częściej spotykamy płyty indukcyjne, które wymagają innych kawiarek. Kawiarki na indukcję posiadają kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim powinni mieć albo ferromagnetyczne dno lub muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.

Dodatkowo takie kawiarki powinny mieć odpowiednią konstrukcję dna, które winno w całości przywierać do kuchenki. Ostatnią istotną cechą jest średnica. By w pełni otrzymać zadowalający efekt, kawiarka działająca na indukcji musi mieć rozmiar większy niż 9 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*