Jakie sprzęty do pieczenia i smażenia będą przydatne, jeżeli ktoś lubi eksperymenty w kuchni.

Odpowiednio wykończona kuchnia będzie wymagać sporej ilości rozmaitych sprzętów. Można oczywiście pójść w stronę minimalizmu i mieć w niej dwa garnki i patelnię do wszystkiego, jednak jeśli ktoś zechce nieco więcej realizować się kulinarnie, to pewnie mu to nie starczy. Już nawet w przypadku samych patelni jest ich przynajmniej kilka odmian, różniących się między sobą przeznaczeniem oraz wielkością.

Typowe patelnie, stosowane do smażenia rozmaitych potraw najczęściej są okrągłe i posiadają kilka centymetrów na wysokość. Tak naprawdę będą one uniwersalnym naczyniem, na którym da się przyrządzać sporo potraw, ale w niektórych zastosowaniach dużo lepsze będą specjalistyczne patelnie. Przykładowo grillowe patelnie wykonane są z grubego, trzymającego ciepło metalu, a poza tym posiadają nieduże wypustki, które imitują ruszt. Dzięki temu podczas pieczenia wyciekający tłuszcz będzie spływał na dno. Z kolei patelnie do naleśników są dość szerokie, a za to mają niskie brzegi, co znacznie usprawnia ich odwracanie podczas pieczenia – patelnie do naleśników.

Szukasz uzupełniających wiadomości na prezentowany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej kafeteria tłokowa a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Oczywiście da się naleśniki piec na zwykłej patelni, jednak aż tak wygodne to nie będzie, jak przy dedykowanej.

naleśniki

Źródło: pixabay.com

Bardzo ciekawymi naczyniami są także brytfanny. Są one połączeniem wysokiej patelni i garnka, i posiadają ich najważniejsze zalety.

Najczęściej są dość pojemne, zdecydowana większość z nich będzie na tyle pojemna, że bez żadnych problemów pomieści się w nich nawet większy drób czy solidny kawałek pieczeni. Dzięki swojej wysokości pieczone mięso da się dokładnie przykryć pokrywką, dzięki czemu nie będzie ono wysychać. Dodatkową zaletą tych naczyń jest to, że da się je także używać w piekarniku. Przez to nagrzewają się one w równomierny sposób z każdej strony, co gwarantuje rewelacyjny smak przyrządzanych potraw. Mięsa pieczone w taki sposób są soczyste kruche a równocześnie zdrowe, bo przy takiej technice nie trzeba stosować dużej ilości tłuszczu. Nie ma też żadnego problemu, aby brytfannę używać przy normalnym pieczeniu na ogniu, wówczas służyć ona będzie jako zwykła patelnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*