Jak zaaranżować niedrogi ogród?

ogród możemy urządzić wygodnie naprawdę małym sumptem. Starczy pobudzić wyobraźnię.
Tworzenie ogrodu to wielka radość, ale też poważne wydatki. Zdarza się zatem, iż nie starczy pieniążków na wyszukane rozwiązania.

Stawiamy wtenczas na tańsze gatunki czy też aranżujemy ogródek fazami: od ogółu do detali. Częstokroć także wykorzystujemy chwilowe rozwiązania: bruk z granitu substytuujemy tańszym żwirkiem, z kolei kosztowne tekowe meble – stołem z bali.
ławka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Oszczędności poszukujmy już na początku, ogarniając teren po budowie.

Interesujesz się tym tematem? Przeczytaj zatem dalej maszyna do pakowania o tym punkcie w następnym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Zamiast płacić za uprzątnięcie gruzu albo gliny, ukształtujmy z nich pagórki (delikatny pagórek przy tarasie z sukcesem może zastąpić schody). Zabezpieczmy piasek, betonowe płyty (mogą się przydać do utwardzenia nawierzchni), nie eliminujmy głazów (jest to doskonały budulec na skalniaki). Z pni stwórzmy meble ogrodowe czy też potnijmy je na płaty (ideale do budowy ogrodowych nawierzchni). Utwardzone powierzchnie to częstokroć najdroższy ogrodowy element, szczególnie gdy są z kamienia – najczęściej z granitu bądź piaskowca. Jeżeli marzy nam się w ogrodzie ławka wraz z pergolą, zbudujmy ją osobiście – podług własnego planu. Kiedy jednakże w grę wchodzi nabycie, zdecydujmy się na konstrukcje z gotowych fragmentów, są bowiem daleko tańsze od wykonywanych na zlecenie). Kiedy zaś nie możemy obyć się bez oczka wodnego, niewielkim sumptem urządzimy je w tzw. wyprasce z laminatu nabytej w ogrodniczym sklepie.

Planując zasadzenie roślinek, dobierzmy je do warunków jakie panują w ogrodzie (tak, ażeby uniknąć dość drogiego „poprawiania” ziemi) a także zasadźmy je w należytych pozycjach (wtenczas nie zmarnieją).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*