Żeliwo – tworzywo nie do przecenienia podczas gotowania

Mimo że żeliwo jako takie znane jest ludzkości od dziesiątek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez sporo lat zastępowały inne stopy. Jednak dzisiaj patelnie z teflonem stają się coraz mniej popularne, a wraca się do takich garnków, jakie służyły do gotowania naszym babciom.

Ten swoisty powrót do przeszłości owocuje tym, że potrawy przyrządza się szybciej, a oprócz tego są o wiele smaczniejsze.
stworzone

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com
Naczynia żeliwne na pewno powinny znaleźć się w każdej kuchni, bez względu na to, czy gotujemy dla paru osób czy też jesteśmy właścicielami ogromnej restauracji. Rzecz jasna są trochę droższe aniżeli ich odpowiedniki zrobione z teflonu, ale ten wydatek się zwróci – jedna żeliwna patelnia przeżyje kilka teflonowych. To udowodniona prawa. Poza tym te naczynia sprawdzają się na wszelakich palnikach, na przykład elektrycznych i indukcyjnych, a także można je wykorzystywać w piekarniku jako naczynie do pieczenia.

Sprawdź też inne archiwum materiałów poruszających prezentowany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo (azcolor.com.pl/etykiety-samoprzylepne), zatem wejdź na ten link!

Zupełną podstawą jeśli rozchodzi się o naczynia stworzone z takiego materiału jest garnek żeliwny – kompletna podstawa w wyposażeniu dowolnej kuchni. Takiego rodzaju garnki można zakupić niemalże w wszelkich rozmiarach, rodzajach oraz stylach, że z pewnością każdy fan gotowania odszuka coś właściwego dla siebie – ekspres bugatti.

Opłaca się inwestować w wysokiej jakości naczynia wykorzystywane w naszych kuchniach – bez wątpienia pozytywnie wpłyną one na smak naszych dań. Żeliwo wykorzystuje się nie tylko do tworzenia garnków czy też patelni, na których można smażyć na oleju – miłośnicy zdrowego jedzenia także znajdą coś odpowiedniego dla siebie, coś jak przykładowo patelnia grillowa żeliwna.

Przygotowywane za jej pośrednictwem dania posiadają znacznie mniejsze ilości tłuszczu oraz smakują wybornie. Patelnia ta jest łatwa do utrzymania w czystości, można ją również wykorzystywać w każdego – czajnik bugatti vera rodzaju piekarniku do zapiekania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*