Fast food- komu zawdzięcza tak wielką popularność?

Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, która mami nas jako odskocznia od ciągłej zdrowej diety. Wzorowi ludzie przestrzegający diety przez 6 dni w tygodniu, siódmego dnia siadają do stolika i z ochotą delektują się obfitym kąskiem pizzy ze Szczecina. Większa część postrzega pizzę jako kiepskie i niezdrowe jedzenie, jakie może popsuć nasze dokonania fitnessowe.

Pizza

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Wielu z nas zostawia pizzę na dni, w jakie normy diety bywają w tym momencie zawieszone. Wtenczas do jadłospisu wkraczają fast foody. Nie zagłębiając się w inne posiłki, można powiedzieć, że pizza (pizza hut) w żadnym razie nie musi być rozpatrywana na równi z fast foodami, nie musi być szkodliwa. Dlatego należałoby rzec że pizza może być się, pełnowartościowym i smakowitym pokarmem, przede wszystkim ta ze Szczecina – czytaj więcej. Bary prędkiej obsługi na początku zrobiły karierę w Ameryce. Niemniej już i u nas, przez wzgląd na prędkie tempo życia i rosnący konsumpcjonizm, pokarm gatunku fast food osiąga coraz większą popularność. Prawie na każdym narożniku ulicy można odszukać budkę, w jakiej podawane są fast foody. Onegdaj nie wypadało obnosić się po ulicy i sycić głód.

Współcześnie nikogo nie dziwuje widok ludzi gnających do pracy z kąskiem pizzy czy hamburgera w ręce. Popularność pokarmu fast food wynika szczególnie z prędkości obsługi, bo nie posiadamy czasu na to, by bez nerwów usiąść, złożyć zamówienie na danie, zaczekać i spożyć, a fast food w pełni rozstrzyga tę sprawę, Wartości pożywienia są przekonujące, bo hamburgery, hot dogi kebaby są o wiele tańsze niż większa część potraw podawanych w lokalach – poznaj przykładowe menu. Wrażenia sytości, bo buła z mięsem na dłużej zaspokaja pragnienie, jak też smaku pokarmu, nie kryjemy, że żywność typu fast food nam smakuje. Niewątpliwie, nie ma nic złego w hamburgerze czy kawałku pizzy, jeżeli są one konsumowane rozsądnie i z umiarem – raz, dwa razy w miesiącu. W dniu, jak po nie sięgamy, zadbajmy jednakże o to, by inne obiady zawierały warzywa, owoce, ryby i nabiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*