Najważniejsze parametry sprzedawanych obecnie patelni, jaką odmianę wybrać do swojej kuchni.

Patelnia to jeden z najpopularniejszych sprzętów wszystkich kuchni. Bez niej trudno jest przyrządzić wiele smacznych potraw, dlatego też warto w co najmniej jedną zakupić. W praktyce może się ich przydać kilka rodzajów, które się różnią rozmiarem, a poza klasycznymi modelami można również pomyśleć o patelniach do specjalnych zastosowań, przykładowo naleśników.

patelnie żeliwne

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Patelnie produkuje się obecnie z kilku różnych materiałów różniących się przewodnictwem cieplnym i funkcjonalnością, warto więc przed kupnem poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z choć podstawowymi informacjami Najbardziej popularnymi współcześnie patelniami sprzedawanymi w większości sklepów są patelnie z teflonu, a pośród nich spotyka się również wiele ich wersji i odmian. Cechą wspólną takich patelni jest nieprzywieralna, wewnętrzna warstwa z teflonu – . Za to reszta wykonana jest z rozmaitych materiałów, zależnie od firmy, lepsze modele posiadają też odpowiednio skonstruowane dna, pozwalające na dużo szybsze ogrzanie i dłuższe trzymanie temperatury.

Niezwykle podobne cechy mają patelnie wykonane z tytanu, z tym że warstwa na nich jest znacznie wytrzymalsza na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Powoli wkraczają one na rynek, lecz szybsze zdobywanie popularności na razie blokuje ich cena, znacznie większa niż tradycyjnych modeli.

Zrobisz krok do przodu, jeśli obejrzysz, co posiada rzetelna oferta (www.mti-furninova.pl/). Sprawdź, że naprawdę dane na niej zawarte są istotne.

Za to nieco na popularności zaczęły w ostatnim czasie tracić patelnie żeliwne. Dawniej naprawdę były popularne, bo żeliwo ma bardzo duże własności termiczne i długo utrzymuje ciepło, obecnie wybiera je dużo mniej osób, być może z powodu tego na to, że są dość kruche i trzeba się z nimi obchodzić delikatnie.

Warto również wspomnieć o patelniach stalowych i aluminiowych, najnowsze ich modele też doskonale się sprawdzają w wielu zastosowaniach kuchennych. Następnym istotnym kryterium wybierania patelni jest jej kształt. Tu do wyboru są przede wszystkim patelnie klasyczne okrągłe, nadające się w praktyce do wszystkiego. Poza nimi popularne wśród klientów są patelnie grillowe, które mają specjalne żeberka na dole, a oprócz tego patelnie głębokie i do pieczenia naleśników – bonusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*