Do jakich celów jest wykorzystywany na siłowni modlitewnik i jakie istnieją typy ławek treningowych?

Do najbardziej podstawowych elementów wyposażenia siłowni, należy ławeczka treningowa. Istnieje dużo jej modeli, które mogłyby zostać wykorzystane m.in. do trenowania różnych części mięśni czy też do przeprowadzania różnych ćwiczeń siłowych.

Mogą być to ćwiczenia wzmacniające mięśnie lub pomagające rzeźbić sylwetkę.
pożywienie

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum
Zazwyczaj ławeczka do treningu kojarzy się z będącym na niej sportowcem trzymającym nad głową ciężką sztangę, jednak tego typu wyobrażenie jest trochę błędne, gdyż ławka jest w rzeczywistości znacznie bardziej praktyczna. Jeśli jednak ciekawią nas szczegóły, to jej zastosowanie jest zależne od danego modelu. Najtańszym i zarazem najbardziej popularnym z nich jest płaska ławka do treningu. Nie ma ona regulacji, a jej powierzchnia jest w każdym przypadku równoległa do podłogi. Ławka jest wykorzystywana przeważnie do najważniejszych treningów. Istnieje również skośna ławka treningowa. W tego typu przypadku co poniektóre wersje mogą mieć regulację (mogą być postawione płasko albo skośnie). Taki model ławki służy m.in. do trenowania mięśni brzucha.

Te ciekawe wiadomości posiadają swą kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony (http://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Austria_Klosterneuburg-1315.html) i tam ciesz się nowymi informacjami.

Wiele takich modeli ma dodatkową regulację, dlatego też idealnie nadają się do ćwiczenia brzucha.

Lunchbox

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Jest to najlepsze rozwiązanie także do wykorzystania w domu, zwłaszcza, gdy brakuje nam miejsca, żeby zainstalować tam bardziej znaczące oraz w większym stopniu złożone narzędzie. Nieco innym wyjściem jest prosta ławka regulowana. Jest to niezwykle praktyczny model, który mógłby być ustawiony po skosie, na płasko oraz posiadać dodatkowe akcesoria.

Jest także specjalna ławka pod sztangę. Tego typu model jest najbardziej rozbudowany oraz uniwersalny. Mogłyby być wyposażone w tzw. modlitewnik (pomaga trenować mięśnie ramion), miejsce na hantle, dźwignię czy też linki do różnych treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*