Sezonowe odżywianie

Nowoczesny styl życia niezwykle szkodzi naszemu samopoczuciu. Zbyt dużo czasu siedzimy w pracy, jesteśmy przemęczeni i rozdrażnieni. To wszystko wpływa na nasze problemy ze snem. Przemęczenie staramy się zniwelować dużymi ilościami napojów energetyzujących. Na dodatek, nasz jadłospis pozostawia wiele do życzenia. Spożywamy zbyt dużo przetworzonych produktów. Rezygnujemy z dobrego, domowego jedzenia na rzecz szybkich dań na mieście. W naszym codziennym planie dnia brakuje czasu na aktywność fizyczną oraz odpoczynek.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Sezon letni to świetny moment, by przerwać ten szkodliwy tryb i nauczyć się żyć zdrowiej. Cała przyroda nam sprzyja. W pierwszej kolejności, duża dawka promieni słonecznych sprawia, że posiadamy ogromną ilość energii do działania. Oprócz tego, w tym okresie pojawiają się sezonowe warzywa i owoce, którymi powinniśmy się zajadać.

Warto przewertować domowe zeszyty kulinarne i poczytać rozmaite blogi i spróbować zupełnie nowych receptur. Może się okaże, że przyrządzone we właściwy sposób jarzyny wcale nie są takie nudne. Przekonajmy się do ciepłych zup, które są bardzo istotne dla naszego układu pokarmowego. Zaleta letniej metamorfozy jest to, że nie mamy chęci na tłuste i ciężkie potrawy. Można więc szaleć do woli z warzywami.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, to w tym miejscu jest notka spod linku (http://www.komacatering.pl/obiady-i-catering-dla-firm/), która również ma bardzo interesujące informacje na omawiany tutaj temat.

Sezon letni to też prawdziwy festiwal owoców, które trzeba jeść w każdych ilościach. Przemycajmy je do naszego codziennego jadłospisu w dowolnej formie. Będą doskonałym składnikiem lekkich deserów. Jeżeli jednakże dbamy o sylwetkę i nie mamy zamiaru złapać dodatkowych kilogramów, powinniśmy wykorzystać jakiś zamiennik cukru.

jedzenie latem

Autor: Jaime Olmo
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ich całe mnóstwo. Ostatnio niezwykle popularna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a prawie wcale nie zawiera zbędnych kalorii. Świetnie w tej roli sprawdzą się też naturalne słody, syrop daktylowy, czy cukier brzozow. Wielu ludzi do słodzenia używa miodu, który wprawdzie posiada więcej kalorii od cukru, ale nie narusza równowagi mineralnej organizmu.

W lecie warto zaprzyjaźnić się ze sportem. Aktywność fizyczna w połączeniu z właściwą dietą przyniesie nam spektakularne efekty w bardzo szybkim okresie.

Odkryj propozycje na tani pomysł na obiad!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*